Trosilnik ORION A 35 ALP s skupno maso 3,5 tone je namenjen uporabi na manjših, predvsem hribovskih kmetijah, saj mu širok kolotek in nizko težišče zagotavljata stabilnost tudi na nagnjenih terenih.

TROSILNA NAPRAVA

Trosilna naprava z zadnjo zaščito sestoji iz para pokončnih valjev s snemljivimi segmenti iz protiobrabnega materiala in omogoča enakomeren in fin raztros.

TROSILNA NAPRAVA

NIZKO TEŽIŠČE

Nizko težišče trosilnika omogoča delo tudi v zelo strmih predelih.

NIZKO TEŽIŠČE

MEHANSKI POMIK STRGALNEGA DNA

Hitrost mehanskega strgalnega dna je večstopenjsko nastavljiva, da se doseže optimalen raztros.

MEHANSKI POMIK STRGALNEGA DNA

VLEČENI PRIKLOP

Vlečni priklop je fiksno nastavljen na spodnji priklop. Za različne višine traktorskih priklopov pa je nastavljivo vlečno uho.

VLEČENI PRIKLOP
Tehnični podatkiOpremaPrimerjaj modele

ORION A 35 ALP

Max. dovoljena skupna masa

3500 kg

Masa

950-1160 kg

Nakladalna površina

3,8 (3,20 x 1,20)

Nakladalna prostornina

2.8

Višina stranic

0.5 m

Nosilnost stroja

2340-2550 kg

Transp. dolžina

5 m

Transp. širina

2.06 m

Transp. višina

2.6 m

Širina koloteka

1.75 m

Moč traktorja

15/20

Vrtljaji kard. gredi

540

ORION A 35 ALP

Priklop

Univerzalni priklop z vlečnim ušesom ø 40 mm
S

Pogon

Vstopni kardan z varnostno sklopko 600 Nm
S

Hidravlični priključki

/
S

Zavore

Ročna zavora
S

Strgalno dno

2 verigi (8 x 31 mm)
S

Pogon strgalnega dna

Mehanski
S

Zaščita trosilne enote

Mehanska
S

Stranice

Jeklene (snemljive)
S
Naziv strojaORION A 35 ALP
Max. dovoljena skupna masa3500 kg
Masa950-1160 kg
Nakladalna površina3,8 (3,20 x 1,20)
Nakladalna prostornina2.8
Višina stranic0.5 m
Nosilnost stroja2340-2550 kg
Transp. dolžina5 m
Transp. širina2.06 m
Transp. višina2.6 m
Širina koloteka1.75 m
Moč traktorja15/20
Vrtljaji kard. gredi 540
PriklopUniverzalni priklop z vlečnim ušesom ø 40 mm
PogonVstopni kardan z varnostno sklopko 600 Nm
Hidravlični priključki/
ZavoreRočna zavora
Strgalno dno2 verigi (8 x 31 mm)
Pogon strgalnega dnaMehanski
Zaščita trosilne enoteMehanska
StraniceJeklene (snemljive)

Podobni stroji

Pogosta vprašanja

Enakomeren raztros zagotavlja robustno zasnovana trosilna naprava z valji in zamenljivimi segmenti iz protiobrabnega materiala. Pri modelih ORION ROBUST je na voljo tudi širokokotna trosilna naprava z dvema horizontalnima valjema in dvema trosilnima diskoma za širši raztros.

Sistem ACT samodejno ohranja ustrezno napetost verig strgalnega dna. S tem pomaga zagotavljati zanesljiv pomik materiala proti trosilni napravi in enakomerno trosenje ne glede na količino tovora.

Hidravlični pogon strgalnega dna omogoča brezstopenjsko prilagajanje pretoka materiala proti trosilni napravi. Upravljavec lahko tako količino raztrosa prilagodi delovnim razmeram in vrsti materiala.

V-oblikovana šasija povečuje togost in stabilnost stroja. V kombinaciji z ustreznim kolotekom in nizkim težiščem pomaga zagotavljati mirno in varno delo tudi na zahtevnejšem terenu.

Trosilniki ORION ALP so zasnovani predvsem za manjše in hribovske kmetije. Lahka konstrukcija, širok kolotek in nizko težišče prispevajo k stabilnosti, okretnosti in varnemu delu na nagnjenih ter zahtevnejših terenih.

Vertikalna trosilna naprava uporablja dva ali štiri trosilne valje, odvisno od modela. Valji z zamenljivimi jeklenimi segmenti material razdrobijo in ga enakomerno porazdelijo po delovni širini, pri čemer je možen raztros do približno 8 metrov.

Pri modelih z brezstopenjskim hidravličnim pogonom strgalnega dna je mogoče pretok materiala sproti prilagajati. Sistem ACT pri ustreznih modelih dodatno ohranja konstantno napetost verig in s tem podpira enakomerno delovanje.

Stabilnost zagotavljajo nizko težišče, primerna širina koloteka in V-oblikovana šasija. Te lastnosti so posebej pomembne pri delu na nagnjenih površinah, kjer je potrebna dobra bočna stabilnost stroja.

Glede na model so na voljo različne izvedbe koles, zavor, priklopov, poviškov stranic ter zapor pred trosilnimi valji. S tem je mogoče trosilnik prilagoditi terenu, traktorju in načinu uporabe.

ORION A 35 ALP je kompakten trosilnik s skupno dovoljeno maso 3,5 tone, namenjen predvsem manjšim in hribovskim kmetijam. Širok kolotek in nizko težišče omogočata stabilno delo na nagnjenem terenu.

ORION A 35 ALP uporablja mehanski pogon strgalnega dna z večstopenjsko nastavitvijo hitrosti. Tako je mogoče pomik materiala prilagoditi želeni intenzivnosti raztrosa.

ORION A 35 ALP uporablja vertikalno trosilno napravo z dvema pokončnima valjema in snemljivimi segmenti iz protiobrabnega materiala. Zasnova omogoča enakomeren in fin raztros hlevskega gnoja.

Trosilniki organskih gnojil SIP ORION so namenjeni enakomernemu in natančnemu raztrosu hlevskega gnoja na različnih tipih kmetij. Program vključuje lažje modele ORION ALP za manjše in hribovske kmetije ter zmogljivejše modele ORION ROBUST za srednje velike in velike kmetijske obrate.

PODPORA STRANKAM

SIP ekipa podpore strankam zagotavlja celovito podporo in svetovanje uporabnikom naših kmetijskih strojev.

Poiščite trgovca

Pošljite povpraševanje

Naroči se na SIPinformER

Podatki na spletni strani in v vseh dokumentih na njej so informativne narave. Pridržujemo si pravico do sprememb in napak podatkov. Za uradno ponudbo se obrnite na vašega prodajalca.