Modulaarisella roottorilla ja SIP:n kulkua tasoittavalla tandemakselilla varustetut yksiroottorisetkarhottimet mahdollistavat sujuvan karhotuksen ja tuottavat muodoltaan tasaisia, ilmavia karhoja.

Kaikissa karhottimissa on vakiovarusteena SIP:n kulkua tasoittava tandemakseli (SIP:n patentti) Se mahdollistaa optimaalisen mukautumisen maastoon, suuremmat työskentelynopeudet ja pienemmän kuorman siirtymisen koneeseen.

SIP TANDEM

Modulaarisen roottorin etuja ovat yksittäin vaihdettavat jousipiikkien pitimet, suuri roottorikeskiö, laadukkaat materiaalit, minimaalinen huolto ja pitkä käyttöikä.

MODULAR ROTOR

Nokkapyörä

Karhottimen nokkapyörä mahdollistaa nopeamman työskentelyn vaihtelevassa maastossa jousipiikkejä ja pitimiä vahingoittamatta. Tasainen ja puhdas karho on taattu.

Nokkapyörä

Roottorin kulman säätö tuottaa puhtaamman karhon.

ROTOR ANGLE ADJUSTMENT

Karhon leveyssäätö: 0,60 m – 1,40 m

AttributesSerial equipmentCompare models

STAR R 430|12

Työleveys

4.3 m

Karhon leveys

0.6-1.4 m

Piikkivarsien määrä roottoria kohti

4

Jousipiikkien määrä roottoria kohti

12

Roottorin halkaisija

3.34 m

Lautasen pyörimisnopeus

540

Suositeltava lautasen pyörimisnopeus

350-450

Paino

564 kg

Traktorin tehon tarve

22/30

Kapasiteetti

5.5 ha/h

Turvakytkin

600

Kuljetusleveys

2.2 m

Kuljetuskorkeus

1.6 m

Kuljetuspituus

3.8 m

Rengaskoko – roottorit

16x6,50 - 8

STAR R 430|12

Karhon leveys

3-pisteen kääntyvä linkki Kat. II
S

Voimansiirto

Kardan z varnostno in prostotečno sklopko
S

Hydrauliliitäntä

/
S

Työkorkeuden säätö

Mekaaninen
S

Roottorin alusta

Kulkua tasoittava tandemakseli
S

Roottorin nosto

/
S

Muut

Karhoverho
S
Product titleSTAR R 430|12STAR R 470|13STAR R 430|12STAR R 400|11STAR R 360|10
Työleveys4.3 m4.7 m4.3 m4 m3.6 m
Karhon leveys0.6-1.4 m0.6-1.4 m0.6-1.4 m0.6-1.4 m0.7-1.4 m
Piikkivarsien määrä roottoria kohti 4 4 4 4 4
Jousipiikkien määrä roottoria kohti12 13 12 11 10
Roottorin halkaisija3.34 m3.56 m3.34 m3.15 m2.83 m
Lautasen pyörimisnopeus 540 540 540 540 540
Suositeltava lautasen pyörimisnopeus350-450 350-450 350-450 350-450 350-450
Paino564 kg600-685 kg570-655 kg530-615 kg490-575 kg
Traktorin tehon tarve22/30 22/30 22/30 22/30 22/30
Kapasiteetti5.5 ha/h6.2 ha/h5.5 ha/h5 ha/h4.5 ha/h
Turvakytkin600 600 600 600 600
Kuljetusleveys2.2 m2.2 m2.2 m1.99 m1.68 m
Kuljetuskorkeus1.6 m1.6 m1.6 m1.5 m1.5 m
Kuljetuspituus3.8 m4.02 m3.8 m3.7 m3.3 m
Rengaskoko – roottorit16x6,50 - 8 16x6,50 - 8 16x6,50 - 8 16x6,50 - 8 16x6,50 - 8
Karhon leveys3-pisteen kääntyvä linkki Kat. II3-pisteen kääntyvä linkki Kat. II3-pisteen kääntyvä linkki Kat. II3-pisteen kääntyvä linkki Kat. II3-pisteen kääntyvä linkki Kat. II
VoimansiirtoKardan z varnostno in prostotečno sklopkoKardan z varnostno in prostotečno sklopkoKardan z varnostno in prostotečno sklopkoKardan z varnostno in prostotečno sklopkoKardan z varnostno in prostotečno sklopko
Hydrauliliitäntä/////
Työkorkeuden säätöMekaaninenMekaaninenMekaaninenMekaaninenMekaaninen
Roottorin alustaKulkua tasoittava tandemakseli Kulkua tasoittava tandemakseli Kulkua tasoittava tandemakseli Kulkua tasoittava tandemakseli Kulkua tasoittava tandemakseli
Roottorin nosto/////
MuutKarhoverhoKarhoverhoKarhoverhoKarhoverhoKarhoverho

ASIAKASTUKI

Asiakastukitiimimme tarjoaa kattavaa asiantuntevaa tukea ja neuvontaa asiakkaillemme

Etsi jälleenmyyjä

Hanki Qoute

Tilaa SIPinformER

Verkkosivustolla ja sen kaikissa asiakirjoissa annetut tiedot ovat ainoastaan tiedoksi. Pidätämme oikeuden tehdä muutoksia ja virheitä tietoihin. Ota yhteyttä jälleenmyyjään saadaksesi virallisen tarjouksen.