Den bugserede rive med fire rotorer fra HD-serien med en arbejdsbredde på 12,5 m og en produktivitet på 18,5 ha/t er designet til professionel rivning. Den holdbare og effektive rive leverer et jævnt og rent midterskår, der gør det nemt at høste og sparer energi og tid. 

ISOBUS-styring

ISOBUS-styring er tilgængelig på den mekaniske version af riven.

ISOBUS-styring

Elektrohydraulisk separat rotorløft

Elektrohydraulisk separat rotorløft til traktorer uden ISOBUS.

Elektrohydraulisk separat rotorløft

Mekanisk justering af arbejdshøjden

Mekanisk justering af arbejdshøjden med indikator sikrer præcis rivning.

Mekanisk justering af arbejdshøjden

Forreste rotorophæng

Hydraulisk trykmåler til forreste rotorophæng, justerbar fra traktorkabinen.

Forreste rotorophæng

Trafiksikkerhedsudstyr

For sikker transport leveres sikkerhedsskilte og belysningsudstyr som standardudstyr.

Trafiksikkerhedsudstyr

Bremsesystem

Maskinen er udstyret med en håndbremse. Dobbeltvirkende luft- eller hydrauliske bremser fås som obligatorisk udstyr.

Bremsesystem
AttributesSerial equipmentCompare models

STAR HD 1250|50 TC

Arbejdsbredde maks.

9.9-12.5 m

Skårbredde.

1.3-2.2 m

Antal arme pr. rotor.

12-13

Rotorens diameter

3.33 m

PTO hastighed

540

Anbefalet PTO hastighed.

400-500

Vægt

5100 kg

Traktor effekt

89/120

Kapacitet

18.5 ha/h

Transp. bredde

2.99 m

Transp. højde.

3.3-3.99 m

Transportlængde.

9.5 m

Hjul - rotor

16x6,50 - 8

STAR HD 1250|50 TC

Ophæng

Transportramme med 2-punkts ophæng
S

Drivlinje

PTO-aksel med sikkerhedskobling
S

Hydraulisk tilslutning

1x dobbeltvirkende (1DA)
S

Justering af arbejdshøjde

Mekanisk justering
S

Løft af rotor

Elektro-hydraulisk separat
S

Rotor-chassis

Dobbelt drejeligt hjul (foran på rotoren)
S

Andet

Lysudstyr
S
Product titleSTAR HD 1250|50 TC
Arbejdsbredde maks.9.9-12.5 m
Skårbredde.1.3-2.2 m
Antal arme pr. rotor.12-13
Rotorens diameter3.33 m
PTO hastighed540
Anbefalet PTO hastighed.400-500
Vægt5100 kg
Traktor effekt 89/120
Kapacitet18.5 ha/h
Transp. bredde2.99 m
Transp. højde.3.3-3.99 m
Transportlængde.9.5 m
Hjul - rotor16x6,50 - 8
OphængTransportramme med 2-punkts ophæng
DrivlinjePTO-aksel med sikkerhedskobling
Hydraulisk tilslutning1x dobbeltvirkende (1DA)
Justering af arbejdshøjdeMekanisk justering
Løft af rotorElektro-hydraulisk separat
Rotor-chassisDobbelt drejeligt hjul (foran på rotoren)
AndetLysudstyr

Similar products

Katalogi

Kundeservice

SIP’s kundeserviceteam yder omfattende support og rådgivning til brugere af vores landbrugsmaskiner.

Poiščite trgovca

Pošljite povpraševanje

Naroči se na SIPinformER

Podatki na spletni strani in v vseh dokumentih na njej so informativne narave. Pridržujemo si pravico do sprememb in napak podatkov. Za uradno ponudbo se obrnite na vašega prodajalca.